Greatest Hits: My Prerogative / Britney & Kevin: Chaotic

My Prerogative

Reżyser projektu: Jake Nava
Czas trwania wideoklipu:
3:56
Rok wydania singla:
2004

Zdjęcia z plaanu / Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: Sam utwór, to cover piosenki Bobby'ego Browna z 1988 roku. Britney nagrała go na album "Greatest Hits: My Prerogative", na którym zebrała swe największe przeboje. Klip zaczyna się od szaleńczej jazdy Britney samochodem, w rezultacie czego piosenkarka ląduje w basenie! "Mówią, że jestem szalona. Naprawdę mnie to nie obchodzi. (...) Sama podejmuję decyzje, to mój przywilej" - śpiewa Brit i udowadnia, że zrobi, co zechce, nawet wbrew całemu światu. Poślubi na przykład nikomu nieznanego tancerza, bez grosza przy duszy... Oglądając klip ma się nieodparte wrażenie, iż jest on odzwierciedleniem prawdziwego życia artystki, jej buntu i sprzeciwu wobec ludzi, którzy mówią jej, co ma robić. W klipie wystąpił ówczesny chłopak, potem mąż i ojciec jej dzieci, tancerz Kevin Federline. Mężczyzna od początku wzbudził niechęć fanów Britney. Ona jednak postawiła sprawę jasno: "Zobaczcie wszyscy, to właśnie jego kocham!" "My Prerogative" został uznany za najlepszy klip 2004 roku przez magazyn "Rolling Stone".

 

Chris Cox Megamix

Reżyser projektu: --
Czas trwania wideoklipu:
3:47
Rok wydania singla:
2004

Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: Klip do "Chris Cox Megamix" powstał w ramach promocji albumu z największymi przebojami Britney ""Greatest Hits: My Prerogative". Teledysk promował album, w takich krajach jak: Filipiny, Hong Kong, Taiwan, czy Australia. Klip emitowano również w większosci krajów Europy. Na video składają się fragmenty oficjalnych wideoklipów artystki, które powstały w latach 1998-2004. Na potrzeby video użyto wersji skróconej radiowej remixu stworzonego przez Chrisa Coxa, z której usunięto fragment utworu "Outrageous". Inne utwory, które zawarto w mixie, to: "...Baby One More Time", "(You Drive Me) Crazy", "I'm a Slave 4 U", "Oops!... I Did It Again", "Stronger", Everytime", "Overprotected" i "Toxic".

 

Do Somethin'

Reżyserzy projektu: Billie Woodruff, Britney Spears
Czas trwania wideoklipu:
3:27
Rok wydania singla:
2005

Zdjęcia z planu / Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: Faktem jest, iż początkowo nie planowano wydania utworu "Do Somethin'" na singlu. Taką decyzję podjęła jednak sama Britney, która jest również pomysłodawczynią koncepcji klipu. Video nakręcono w grudniu 2004 roku w Los Angeles. Piosenkarka ukazała w nim swe bardziej drapieżne oblicze. Wszystko zaczyna się, kiedy Britney i jej koleżanki pędzą do klubu różowym jeepem. Już po drodze porywa je muzyka wydobywająca się z odtwarzacza CD. I kiedy dziewczyny w iście imprezowych nastrojach docierają na miejsce, okazuje się, że w klubie jest drętwo jak na wieczorku w "Klubie Seniora"... Britney postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i łapie za mikrofon! "Widzę, że patrzycie na mnie jak na wariatkę, zabierajcie tyłki z siedzeń, dlaczego czegoś nie zrobicie?" - śpiewa Britney z wyraźnym wyrzutem i porywa publikę do tańca. Ciekawostką jest fakt, iż w 2007 roku firma "Louis Vuitton" wytoczyła piosenkarce proces sądowy za nielegalne użycie loga LV w tym teledysku i proces wygrała!

 

Someday (I Will Understand)

Reżyser projektu: Michael Haussman
Czas trwania wideoklipu:
3:42
Rok wydania singla:
2005

Zdjęcia z planu / Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: Sam utwór wyszedł spod pióra Britney na dwa tygodnie przed tym, jak dowiedziała się, że jest w stanie błogosławionym. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tekst piosenki opowiada o oczekiwaniu na dziecko! Jak przyznała sama piosenkarka, zarówno piosenka jak i klip stworzyły cudowną całość i idealnie uchwyciły moment, w którym na ten czas się znajdowała. "Nic nie wydaje się takie, jak przedtem. Wszystko wydaje się płytkie, Bóg obdarzył mnie prawdą (...) I w końcu ujrzę ją w pełni w moim dziecku" - śpiewa Britney. Akcja klipu rozgrywa się na terenie przepięknej posesji z basenem. Britney wstaje z łóżka, łapie się za zaokrąglony brzuszek i spogląda na podwórze, gdzie znajdują się figury aniołów... Podmuch wiatru raz po raz wprawia liście w niezwykły 'taniec' w blasku promieni słonecznych. Wszystko to sprawia, że zaczynamy w końcu czuć obecność istoty, która czuwa nad naszym losem... Nie bez znaczenia jest równiaż to, że teledysk powstał w wersji czarno-białej. Premiera klipu odbyła się wraz z emisją programu "Britney and Kevin: Chaotic".