Inne

What's Going On (All Stars Tribute)

Reżyser projektu: Jake Scott 
Czas trwania wideoklipu:
4:17
Rok wydania singla:
2001

Zdjęcia z planu / Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: 30 października 2001 roku grupa popularnych muzyków wzięła udział we wspólnym projekcie pod nazwą "Artists Against AIDS Worldwide", wydając album z różnymi wersjami - w tym 8 remixami - utworu "What's Going On", którego oryginalna wersja sięga początku lat 70-tych. Projekt miał wspomóc program do walki z AIDS w Afryce i innych ubogich regionach świata. Produkcją radiowej wersji piosenki zajęli się Jermaine Dupri i Bono, którzy zaśpiewali ją w spólnie z takimi artystami, jak: Britney Spears, Ja Rule, Nas, Christina Aguilera, Gwen Stefani, Jennifer Lopez, Nelly Furtado, Fred Durst z grupy Limp Bizkit, Destiny's Child, Wyclef Jean, Backstreet Boys i Monica. W obliczu ataków na WTC we wrześniu 2001 roku, część wpływów ze sprzedaży albumu zasiliła Amerykański Czerwony Krzyż. Reżyserią teledysku "What's Going - On All Stars Tribute" zajął się Jake Scott. "Nawet barykady nie staną nam na drodze..." - śpiewa Britney w swojej części muzycznego manifestu, zdejmując z oczu czarną przepaskę z napisem "prawda".

 

Scream And Shout

Reżyser projektu: Ben Mor
Czas trwania wideoklipu:
4:52
Rok wydania singla:
2012

Zdjęcia z planu / Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: Piosenka to efekt współpracy Britney z muzykiem grupy The Black Eyed Peas - Will.I.Am. Utwór powstał w tej samej sesji nagraniowej, co inny wspólny utwór tej muzycznej pary, "Big Fat Bass", zamieszczony ostatecznie na albumie "Femme Fatale". "Scream And Shout" z kolei, dołączył do tracklisty krążka #willpower artysty i stał się jego najsławniejszym promotorem. Zdjęcia do teledysku powstawały w pierwszej połowie października 2012 roku w studiu filmowym w Los Angeles. Reżyserii podjął się Ben Mor, który z rozbrajającą szczerością wyznał, iż nie starał się, by zawarte w tym dość futurystycznie wyglądającym klipie sceny symbolizowały cokolwiek… "Kiedy decydowałem o stylistyce obrazów zawartych w tym video, wiedziałem, że ma on być po prostu elegancki i minimalistyczny. Wiedziałem, że zdecyduję się na białe i czarne tło i obrazy przypominające nieco świat mody" - wyjaśnił. Premiera teledysku odbyła się 23 listopada 2012 roku w programie "X Factor USA", gdzie Britney była jurorką. Krytycy porównali wygląd Britney do image’u dawnej gwiazdy kina Brigitte Bardot. Fani - zerkając na wielką, natapirowaną fryzurę - zobaczyli… kosmitkę. Houston, mamy problem?!

 

Scream And Shout (Remix)

Reżyser projektu: Ben Mor
Czas trwania wideoklipu:
5:48
Rok wydania singla:
2013

Zdjęcia z planu / Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: Zachęcony ogromnym sukcesem wersji podstawowej singla "Scream And Shout", w pierwszy dzień 2013 roku Will.I.Am ogłosił, iż powstanie wyjątkowy remix piosenki i co za tym idzie nowy teledysk. "Ten remix jest tak odjechany, że po prostu musiałem zrobić do niego teledysk" - wyznał. Zdecydował się nadać remixowi całkiem odmienny od pierwowzoru klimat i do współpracy poza Britney zaprosił całą plejadę znanych w hip-hopowym światku gwiazd. Na udział w projekcie zdecydowali się: Waka Flocka Flame, Hit-Boy, Diddy i Lil Wayne. Teledysk powstał pod koniec stycznia, realizacją - jak w przypadku oryginału - zajął się Ben Mor. Video miało swą oficjalną premierę 15 lutego 2013 roku, chociaż do sieci przedostało się tak naprawdę dzień wcześniej. Ani remix, ani tym bardziej stworzony do niego teledysk nie podzieliły sukcesu oryginału. Billboard, ze względu na mocno odmienne brzmienie remixu zdecydował się potraktować go jako całkiem oddzielny utwór! Był to początek końca... Ostatecznie, całe przedsięwzięcie zaczęło przypominać 'danie dnia' w podrzędnej knajpce, gdzie notorycznie serwuje się odgrzewane kotlety z (płonną) nadzieją, że klient się nie połapie... Remix skończył zatem na samym dole muzycznej karty dań…

 

Ooh La La

Reżyser projektu: Marc Klasfeld
Czas trwania wideoklipu:
4:21
Rok wydania singla:
2013

Zdjęcia / Kup singiel / Zobacz teledysk

Opis: Na 'smerfny' projekt, promujący film animowany "Smerfy 2", Britney zdecydowała się ze względu na swoich synków, Seana Prestona i Jaydena Jamesa, którzy - jak sama przyznała - są wielkimi wielbicielami tych niebieskich, niezwykle przyjaznych stworków. Wkrótce okazało się, że tak wielkimi, że postanowili wystąpić w teledysku u boku swej sławnej mamy! Kiedy zatem zgodnie ze scenariuszem zasiadają w kinie, by obejrzeć kolejną cześć smerfastycznych przygód, za nic mają fakt, iż oto okrutny Gargamel ciskając w ich mamę potężną błyskawicą zabiera ją do bajkowego świata wiedźmy Hogaty i Pasibrzucha… "Super!" - wykrzykują zgodnie, pakując bo buzi kolejną porcje popcornu. Sama Britney szybko zaczyna podrygiwać w takt muzyki pośród małych chatek smerfnej wioski uważając, by przypadkiem nie rozdeptać któregoś z jej równie mikruśnych mieszkańców. Oni z kolei szybko dają ponieść muzyce, prezentując Britney swą autorską choreografię. Prym wiedzie Smerfetka, wykonując ‘solówkę’ na dłoni gwiazdy popu… Teledysk w reżyserii Marca Klasfelda miał swą premierę 11 lipca 2013 roku.

 

picPretty Girls 

Reżyser projektu: Iggy Azalea i Cameron Duddy

Czas trwania wideoklipu: 4:32

Rok wydania singla: 2015 

Zdjęcia z planu: 1 2 / Kup singiel / Zobacz teledysk 

Opis: Utwór ten jest duetem Britney wraz z australijską raperką Iggy Azaleą. Przy tworzeniu teledysku reżyserowie wzorowali się na latach 80-tych, czerpiąc inspirację m.in. z filmów, które pojawiły się w tamtym okresie. Postacie, które artystki odtwarzają w tym klipie, oparte są na kreacjach z produkcji masowego przekazu, w których wystąpiła Gina Davis. W efekcie video promujące singiel Pretty Girls utrzymane jest w kiczowatym stylu, z rzucającą się w oczy biżuterią, czy porwanymi jeansami połączonymi z krótkim topem w panterkę. W teledysku nie zabrakło także układów tanecznych z udziałem samej Brit, jednak przez większość czasu widzimy obie arystki, które po prostu dobrze się bawią, np. podrygując w rytm muzyki w samochodzie. Na końcu jednak bohaterki trafiają w przestrzeń kosmiczną i na tym kończy się ich przygoda...