Britney Jean powraca w zestawieniu Trending 140 Billboardu!
Wpisany przez Belle   

jeanjurmid05Najnowszy, ósmy w karierze album Britney Spears już od momentu wydania w grudniu zeszłego roku nie radził sobie najlepiej w zestawieniach Billboardu. Krążek szybko wypadł z list, a honoru Britney Jean starał się bronić pierwszy singiel promujący wydawnictwo - Work Bitch, utrzymujący się dzielnie całymi tygodniami w zestawieniach muzyki elektronicznej. Teraz z pomocą przyszli jak zwykle niezawodni fani gwiazdy popu, którzy swoim działaniem po raz kolejny nie dali jej zginąć w odmętach zapomnienia.

Dzięki nim, ich księżniczka popu znowu święci triumfy na nowo powstałej liście Billboardu, Real-Time Charts, która bierze pod uwagę przede wszystkim fakt popularności piosenek artystów - w tym Britney Spears - wśród społeczności korzystającej z portali społecznościowych typu Twitter. Upubliczniony właśnie przez serwis Billboard ranking Billboard Trending 140 obrazuje, co zajmowało umysły odbiorców i czym - jakiego rodzaju muzyką - dzielili się między sobą w ostatnim czasie.

"Ta całkiem nowa, interaktywna lista przebojów w innowacyjny i przejrzysty sposób pokazuje, jak wielką moc sprawczą mają fani, jak wpływają na popularność danych treści [w wirtualnym świecie], jak za pośrednictwem portali społecznościowych wymieniają się konkretnymi treściami decydując o tym, jakie piosenki stają się na teraz najpopularniejszymi piosenkami w Stanach Zjednoczonych" - wyjaśnił William Gruger, dziennikarz Billboardu w artykule poświęconym temu nowemu tematowi.

"Inne zestawienie, Billboard Twitter Emerging Artists, to zestawienie najpopularniejszych utworów na samym Twitterze. To zbiór tytułów piosenek, jakimi wymieniają się użytkownicy tego portalu między sobą we wpisach na terenie USA. Dane powstają w oparciu o to, ile razy w ciągu ostatnich 24 godzin dzielono się tytułem piosenki jakiegoś artysty" - wyjaśnił redaktor. "Lista powstała przede wszystkim po to, by obrazować to, w jaki sposób i w jak dużej mierze użytkownicy dzielą się i wchodzą w interakcję z muzyką za pośrednictwem Twittera, który stał się jedną z najczęściej wykorzystywanych platform dyskusyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych" - podsumował Gruger.

A wracając do tematu Britney Spears... Dzięki nowo powstałemu zestawieniu, będącemu efektem współpracy Billboardu i Twittera, najnowsze utwory piosenkarki, pochodzące z jej albumu "Britney Jean", znów są na topie! Kompozycja Williama Orbita i niedoszły (?) trzeci singiel Alien znajduje się obecnie na 15. miejscu listy Trending 140. Body Ache wylądowało na pozycji 39, zaraz za singlami, tanecznym Work Bitch i nastrojowym Perfume. Kawałek Tik Tik Boom z kolei, nagrany w duecie z raperem T.I. uplasował się na 43. miejscu listy, a Til It’s Gone - #59. Stawkę zamyka kolaboracja Britney z muzykiem Will.I.Am’em - kawałek It Should Be Easy. Zajął miejsce 111.

***

new2014candiesouttakepictweet

Komentarze (9)add comment

patrick :

patrick
gdyby liczyła się ogólna popularność, to płytka zdobyłaby wyższe notowania... teraz coraz mniej osób kupuje płyty i niestety nie było wiele chętnych do zakupu Britney Jean :/
16:36 - 28.05.2014

BunnyBrightBoy :

0
@patrick - to nie jest wytłumaczenie...
17:13 - 28.05.2014

Łukasz89 :

Łukasz89
Dla mnie to zestawienie po części pokazuje, że Britney Jean miałoby sporo szanse, aby osiągnąć sukces gdyby Britney należycie promowała ten krążek. Samo powtarzanie, że jest to najbardziej osobisty album w karierze nie pomogło, bo osobistych rzeczy nie spisuje się na zmarnowanie.
17:43 - 28.05.2014

arab-nz :

0
To jest chyba najbardziej niedorzeczna lista jaką do tej pory widziałem...
20:13 - 28.05.2014

Adam-nz :

0
patrick - nonsens. Sprzedaż płyty odzwierciedla aktualną popularność Britney. Ja płyty nie kupiłem, nie będę wspierał kogoś kto ma taki stosunek do tego co robi.
20:28 - 28.05.2014

Jaś :

0
To pakazuje że gdyby Britney tylko chciała, promowała, album Britney Jean bylby może nie hitem, ale byłby popularny i lubiany przez przecietnych słuchaczy, a tak to taki Smith i Kowalski nawet nie wiedzą ze Britney coś tam wydała.
20:47 - 28.05.2014

kto :

0
glupie te notowania nowe smilies/cheesy.gif jednak po takim czasie taka popularnosc piosenek na portalach, hmm, no fajnie, fajnie.
20:59 - 28.05.2014

Azela. :

0
zdj w niusie BOSKIE smilies/kiss.gif
21:20 - 28.05.2014

klałdik :

0
Gdyby Brit się starała, i jej płyta byłaby flopem, to ok bo się angażowała. Ale wszyscy wiemy że jest odwrotnie..
11:02 - 29.05.2014

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy