Kosmiczne zamieszanie pomoże (albumowi) Britney Jean?
Wpisany przez Belle   

babymicicon01Media oszalały na punkcie przecieku do sieci surowej wersji, tak zwanej Raw Version piosenki Alien z najnowszego, ósmego albumu studyjnego Britney Spears. I chociaż tak naprawdę nie do końca wiadomo, która z dwóch dostępnych wersji jest prawdziwa - wersja pierwsza czy wersja druga  (???) to stawiające w - trzeba to otwarcie przyznać - niezbyt pozytywnym świetle gwiazdę popu demo z krążka Britney Jean może przysporzyć jej... rozgłosu. Okazuje się bowiem, że nagłe i niespodziewane zamieszanie pomaga albumowi piąć się w górę na listach przebojów.

Za sprawą zamieszania, utwór "Alien" produkcji znanego brytyjskiego producenta muzycznego Williama Orbita mocno zyskał na popularności i zawędrował na… 9. miejsceniedawno powstałej listyTrending 140 Billboardu! Oznacza to, że fraza "Alien" z nazwiskiem Britney Spears w jednym zdaniu była przez ostatnią dobę mocno używanym zestawieniem i jednym z najbardziej dyskutowanych tematów na portalach społecznościowych. Mało tego, utwór odnotował znaczny awans na liście odpłatnej sprzedaży cyfrowej iTunes, wędrując z miejsca 770. na pozycję 484. zestawienia w USA. Pełną listę Trending 140 Billboardu prezentujemy TUTAJ.

Pytanie tylko, czy o taki właśnie rodzaj rozgłosu chodziło dbającemu o dobre imię Williamowi Orbitowi? Muzyk nie tylko nie doczekał się spełnienia obietnic uczynienia "Alien" singlem, ale musi teraz gęsto tłumaczyć się ze swojej współpracy z Britney Spears oraz bronić jej zdolności wokalnych, co (także) negatywnie rzutuje na jego osobę. Pozostało mu już zatem chyba jedynie raz po raz zostawiać kolejne pełne wyjaśnień wpisy oraz swoje i fanowskie remixy stworzonej przez siebie piosenki na własnym koncie na Facebooku.

Komentarze (12)add comment

Grush3k :

0
A to nie są remixy jego autorstwa?

Belle: Jedne są jego inne fanów. Zamieścił już tyle różnych wersji że można się pogubić...
22:07 - 10.07.2014

marq :

0
W Polsce afera podsłuchowa w świecie taśmy prawdy Britney Spears smilies/wink.gif Jestem zdziwiony, że urosło to do takich rozmiarów, na każdym portalu o tym trąbią i co ciekawe większość komentarzy jest pozytywnych. Niech wypuszczą teledysk i hit murowany. Dobry PR smilies/cheesy.gif
23:08 - 10.07.2014

kto :

0
Przeciez sam w sumie potwierdzil, ze Rav Vocals w "Alien" jest prawdziwe i wcale tragedii wielkiej nie ma. Mogliby to jakoś wykorzystać i nagrać ten teledysk, bo piosenka jest na serio wspaniała.

Belle: Tylko że są dwie, co odnotowałam w newsie... Która jest prawdziwa? O której mówi Orbit?
23:17 - 10.07.2014

Mati :

Mati
Może w taki sposób Alien zostało trzecim singlem? smilies/cheesy.gif
23:27 - 10.07.2014

koballo :

koballo
Haha, Alien jeszcze dojdzie do szczytu xD
23:36 - 10.07.2014

Łukasz89 :

Łukasz89
Akurat taki (negatywny) rozgłos nie jest powodem do dumy zarówno dla Britney jak i Orbita.
10:11 - 11.07.2014

hmm :

0
nawet jak by wypuscili klip to i tak kazdy by gadał że kawałek podrasowany wiec co to za hit
12:16 - 11.07.2014

Muffinka nz :

0
Piosenka jest spoko,ale Britney nie umie spiewac i tyle. Trzeba jej dac cos latwiejszego...ludzie co ja gadam, i tak na zywo spiewac nie bedzie. No i wspolczuje Orbitowi bo tylko sie osmieszyl wspolpraca z ta co nawet w studio nie wyrabia. Niech lepiej koncertuje z playbacku, nie bedzie przepracowana, ma kase, fani sa zadowoleni.
12:47 - 11.07.2014

sawyer :

sawyer
Wg mnie ktoś majstrował przy jednej z tych dwóch wersji smilies/wink.gif
13:40 - 11.07.2014

Tom :

Tom
Moim zdaniem ta pierwsza wersja (z newsa), tak jak wspomina sawyer, jest jakoś przerobiona, te fałsze są wręcz bezsensowne, a w momencie, kiedy się pojawiają, głos Britney się zmienia, tak jakby był zastosowany autotune, ale tak, żeby wokal pogorszyć. Druga wersja wydaje się być bardziej realna, ale teraz pytanie: czy ona faktycznie jest zła? moim zdaniem nie. Wiadomo, że wokale na płycie zawsze są poddane jakiejś obróbce (tak, wiem, że niektórzy uważają, że nie ma żadnej obróbki, Britney śpiewa tak idealnie, a potem dokładnie tak idealnie śpiewa na koncertach), ale jeśli to jest prawdziwy śpiew Britney ze studia, to nawet mogę przyznać, że jestem nim usatysfakcjonowany. Swoją drogą ciekawy jestem jakby brzmiała np. Rihanna czy Katy Perry w takim wydaniu...
14:27 - 11.07.2014

maxine :

0
Wersja 1 to jest fake- przeciez tak sie nawet nie da zafalszowac..falszuje sie zeby uproscic, a nie utrudnic linię wokalusmilies/wink.gif Poza tym zejscia są nagłe, barwa nie gra- brzmi jak autotune lub melodyna, zadna tam Britneysmilies/smiley.gif
15:34 - 11.07.2014

agata98 :

0
Jakby Britney zaśpiewała live tak jak w tym raw vocals byłoby świetnie i z pewnością zyskałaby szacunek, bo z pleya to każdy umie śpiewać.
16:09 - 11.07.2014

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy